Telefon poniżej 100 złotych?!

Nieprawdopodobne. Rzeczywistość pokazuje jednak, że całkiem możliwe. Oczywiście prywatne koncerny myślą zupełnie inaczej, dlatego też ceny sprzedawanych telefonów są inne – znacząco różne od cen na azjatyckim rynku. Czy cena odpowiada jakości. Większość z nas jest przekonana, że niska cena produktu nie oznacza nic dobrego, ponieważ za małą kwotę nie da się dziś wyprodukować nic poważnego, a co dopiero mówić o jakiejkolwiek jakości – w tym przypadku bardzo wątpliwej.


>http://www.sonymobile.com/pl/

Foto: static.polskieradio.pl

Czy powinniśmy patrzeć na zakup danego przedmiotu…

Czy powinniśmy patrzeć na zakup danego przedmiotu przez pryzmat jego ceny. Jest to zdecydowanie złe podejście do sprawy. Bardzo często okazuje się bowiem, że na cenę ostateczną wpływa nie tylko jakość podzespołów, ale także marketing, marka, czy odpowiednia marża producenta. Czynników wpływających na ostateczną cenę jest więc bardzo dużo, ale nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę – co można powiedzieć, że jest fundamentalnym błędem. Cena nie jest więc wyznacznikiem jakości, choć warto zauważyć, że modele tańsze są pod względem technicznym zwyczajnie słabsze.

smartfony sony

Foto: agdrtv24.pl

Jest to efekt marketingu oraz marży producenta,…

Jest to efekt marketingu oraz marży producenta, z której widocznie nie chce zrezygnować. Nie oznacza to jednak, że nie można spotkać dobrze wyposażonego sprzętu w niewielkiej cenie. Dobrym przykładem są telefony sprowadzane z chin. Choć wielu z nas kojarzy ten kraj z marną jakością wykonania sprzętu elektronicznego, to nie ulega wątpliwości że jest to troszkę krzywdzące. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne w osiągnięciu – wystarczy odpowiednie podejście. Tak właśnie jest!.

smartfony sony

Foto: static.saturn.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>