Lokalizacja pojazdów – nadzór i bezpieczeństwo

Śledzenie pracownika jeszcze kilkanaście lat temu mogło kojarzyć się z naruszaniem wolności osobistej i zbyt daleko posuniętym nadzorem. Dziś jednak realia nieco ulegają zmianie, a prawo do nadzorowania miejsca pobytu osób przez siebie zatrudnianych pracodawca otrzymuje przez podpisanie odpowiedniej klauzuli w umowie o pracę. Szczególnie dotyczy to kierowców w firmach transportowych.


Przedsiębiorstwa zajmujące się przewozami na dużą…

Przedsiębiorstwa zajmujące się przewozami na dużą skalę zazwyczaj posiadają flotę samochodową złożoną z dziesiątek pojazdów. Kontrola takiego systemu przewozowego wymaga zatrudnienia wielu pracowników oraz instalacji specjalnych programów komputerowych, pozwalających na obserwację ich tras. Lokalizacja pojazdów to dziś usługa standardowa, rzadko budząca skojarzenia z prześladowaniem czy nadzorem, bowiem jej zastosowanie ma rację bytu w odniesieniu do organizacji pracy firmy. Przewozy na długich trasach to także wysokie ryzyko wypadków, napadów i kradzieży. Istnieją regiony niebezpieczne lub takie, w których trudno o pomoc lub dostęp do różnych służb.

Dzięki nadajnikowi GPS umożliwiającemu lokalizację pojazdów…

Dzięki nadajnikowi GPS umożliwiającemu lokalizację pojazdów każda taka sytuacja drogowa może być w miarę szybko zauważona i odpowiednio rozwiązana. Ważnym aspektem jest również planowanie wykorzystania pojazdów, które poruszają się po wyznaczonych trasach. Lokalizator umożliwia ocenę szacunkowego czasu, w jakim pojazd będzie znów do dyspozycji.

>http://www.finder.pl/lokalizacja-pojazdow-gps

Foto: lokalizacja.info

1 komentarz

  1. Julia

    W wielu firmach wszystkie auta mają nadajniki GPS, na podstawie których można błyskawicznie ustalić ich pozycję. Pozwala to kontrolować pracownika, czy w danym momencie wykonuje czynności służbowe.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>