Franczyza

Franczyza to bardzo dobre wyjście dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem. Franczyza jest to bowiem typ transakcji handlowych; sprzedaż towarów lub świadczenie usług, który jest oparty jest na umowie pomiędzy franczyzobiorcą, a franczyzodawcą. Franczyzobiorca, czyli osoba wchodząca w świat biznesu, nie mająca doświadczenia lub po prostu chcąca zapewnić sobie swego rodzaju zabezpieczenie, podpisuje umowę z franczyzodawcą, czyli przeważnie firmą, której nazwa i renoma są już znane na rynku.


apartamenty nad morzem sprzedaż

Foto: www.gdanskmiasto.pl

Bardzo ważnym elementem jaki zapewnia…

Bardzo ważnym elementem jaki zapewnia franczyza jest przekazywanie know-how, czyli sprawdzonych informacji, praktyk, które franczyzodawca zapewnia franczyzobiory. Można to nazwać systemem biznesowym, który jest wypróbowany i teoretycznie powinien zapewnić sukces. Co za tym idzie franczyzobiorca zobowiązuje się prowadzić interes lub świadczyć usługi właśnie według planu jaki przedstawi mu franczyzodawca. Obie strony łączy oczywiście pisemna umowa, franczyzobiorca, zobowiązany jest uiszczać opłatę nie tylko na rzecz jaką określa franczyza, ale także na fundusz marketingowy, z którego opłaca się różnego rodzaju akcje promocyjne i reklamowe całej marki.

mieszkanie na sprzedaż warszawa

Foto: images01.olx.pl

Praktycznie każdy przedsiębiorca może zdecydować się na…

Praktycznie każdy przedsiębiorca może zdecydować się na taki układ, ponieważ franczyza ma wiele rodzajów, takich jak na przykład indywidualna, sieciowa czy partnerska.

pierwszy fundusz emerytalny

Foto: i.wp.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>